Návod na nalepení ochranného skla

Tento návod Vám pomůže při lepení ochranného skla na displej telefonu. Doporučujeme si návod přečíst předem. Aplikace skla není složitá, ale je dobré se řídit návodem a provést určité opatření pro lepší a snadnější aplikaci skla. Lepení skla je rozděleno na tři části: příprava telefonu, samotné nalepení, finish.

1. Příprava telefonu:

Před zahájením zkontrolujte, zda je zakoupené sklo určeno na Váš mobilní telefon (přiložte sklo na displej a zkontrolujte otvory a tvar).

Pokud máte telefon v ochranném obalu, je dobré ho sundat (lépe se čistí displej a manipuluje se sklem), taktéž sundejte (pokud máte nalepenou) starou fólii nebo sklo.

Na čistý stůl bez prachu a s dostatkem místa nachystejte telefon a balení se sklem. Výhodou je dostatek světla.

V balení s ochranným sklem bývá přibalen čistící vlhčený hadřík + suchý. V přibaleném balíčku 1 je vlhčený hadřík a v balíčku 2 suchý. Někdy také samolepící proužky na odstranění drobného prachu ze skla telefonu (prach nám momentálně nevadí až před lepením).

Sklo telefonu nejprve odmastěte, stačí navlhčit displej přibaleným hadříkem (číslo 1), pak použijte čistý papírový kapesník nebo hadřík (číslo 2) a vysušte = vyleštěte.

2. Samotné nalepení skla:

Displej teď máte naprosto lesklí bez čmouh a mastnoty (již nedoporučuji dotýkat se vyleštěného displeje, jinak se udělá čmouha).

Připravte si ochranné sklo a zkontrolujte zda na sklíčku není nějaká nečistota, která by se mohla při lepení dostat pod sklíčko. Zatím si sklo nechte bokem.

Zkontrolujte prach a nečistoty na vyleštěném displeji, na odstranění můžete použít přibalené lepící proužky a zachytit nečistotu. Snadnější je prach jednoduše odfouknout nebo znovu čistým hadříkem displej přeleštit. Mikro prach nevadí, bublina kolem jemného prachu nevznikne a v lepidle se většinou ztratí.

Ze skla odlepte průhlednou podkladovou fólii (označeno přesahující nálepkou), vrchní kraj skla zarovnejte s vrchní hranou displeje telefonu a pomalu pokládejte (přitom hlídejte aby sklo doléhalo rovně podle kraje displeje telefonu).

Pokud sklo samovolně nepřilne, přiložte prst do středu lepeného skla, sklo se od středu začne lepit. Na ochranném sle je použito adhezní lepidlo (toto lepidlo nezasychá, sklo můžete kdykoli odlepit).

3. Finish

Sklo je přilepeno k telefonu, kapesníkem nalepené sklo vyleštěte - tím se sklo v každém místě přitlačí. Sklo si na 100% přilne až po 24h (telefon můžeme bez omezení používat). Displej telefonu máte chráněný, od teď škrábance a nárazy zachytí ochranné sklo.

Důležité je sklo telefonu pořádně odmastit. Sklo takřka samo přilne, lepidlo použité na sklíčku nikdy nezaschne, v případě poškození jej můžete odlepit. V případě nepřesného nalepení, doporučujeme sklíčko opatrně odlepit (pokud to uděláte rychle může sklíčko samo prasknout).

 

Video návod z YouTube:

 

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem zodolnění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky znáte. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které při případném rozbití vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, které tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než klasické sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Vše má své výhody a nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej, sklo je daleko odolnější proti poškrábání, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je čirejší (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší možná ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje. Maximální citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se kroutit proto vznikají bubliny při lepení. Sklo přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete sklo kdykoli odlepit. Důležité je sklo telefonu při aplikaci očistit od prachu a mastnoty a jednoduše nalepit ochranné sklo. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla na displej telefonu.

Copyright © 2018 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon