Ochranné sklo nebo ochrannou fólii na displej

Je lepší na ochranu displeje mobilního telefonu ochranná fólie nebo ochranné sklo?

 

  • Ochranné sklo má výhodu hlavně tu že nejde prakticky poškrábat - Fólie se může v některých situacích poškrábat (záleží na kvalitě fólie)
  • Ochranné sklo může prasknout (způsobeno rozložením energie nárazu) - Ochranná fólie nemůže prasknout ale může při nárazu dojít k deformaci (záseku do fólie)
  • Ochranné sklo díky tloušťce 0,3mm není náchylné na odlepování - Ochranná fólie se může začít odlepovat
  • Ochranné sklo má příjemnější povrch (stejný povrch jako samotné sklo displeje) - Ochranná fólie může na dotek působit trochu plastově
  • Ochranné sklo je dražší - Ochranná fólie je cenově dostupnější a většinou jsou v balení 2ks

Sklo tedy doporučujeme a je lepší pro ochranu displeje, fólie má své výhody i nevýhody ale určitě postačí v ochraně displeje. Jak se říká - lepší než nic!

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem zodolnění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky znáte. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které při případném rozbití vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, které tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než klasické sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Vše má své výhody a nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej, sklo je daleko odolnější proti poškrábání, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je čirejší (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší možná ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje. Maximální citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se kroutit proto vznikají bubliny při lepení. Sklo přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete sklo kdykoli odlepit. Důležité je sklo telefonu při aplikaci očistit od prachu a mastnoty a jednoduše nalepit ochranné sklo. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla na displej telefonu.

Copyright © 2018 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon