iPhone 6 / 6s

Kdo by neznal oblíbený přístroj iPhone 6 od firmy s nakousnutým jablkem a jedním lístečkem. Nebudu tady popisovat celý telefon, na naší stránce nás zajímá především displej, displej má velikost 4,7 palce a zobrazení barev je naprosto úžasné. Rámeček kolem displeje bývá černý nebo bílý dle barvy těla telefonu - čený se používá u stříbrné verze a bílý u zlaté.

Zajímavostí u iPhone 6 / 6s jsou zakulacené kraje displeje, ochranné sklo je proto ukončeno u tohoto zaoblení (je jasné, že by ochranné sklo neokopírovalo zakulacení, to by nezvládla ani ohebná plastová ochranná fólie).


Parametry displeje u iPhone 6:


• Rozlišení displeje: 1334 x 750
• Velikost displeje: 4.7"
• Počet barev: 16 mil. barev
• Počet displejů: 1
• Technologie: IPS
• displej Retina HD
• kapacitní
• Multi-Touch

Ukázka kraje temperovaného skla:

I tak to může dopadnout pokud Vám spadne iPhone, přinejlepším jen prasklé sklo ale ne LCD:

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem zodolnění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky znáte. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které při případném rozbití vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, které tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než klasické sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Vše má své výhody a nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej, sklo je daleko odolnější proti poškrábání, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je čirejší (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší možná ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje. Maximální citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se kroutit proto vznikají bubliny při lepení. Sklo přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete sklo kdykoli odlepit. Důležité je sklo telefonu při aplikaci očistit od prachu a mastnoty a jednoduše nalepit ochranné sklo. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla na displej telefonu.

Copyright © 2018 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon