Ochranné sklo nebo ochrannou fólii na displej

Je lepší ochranná fólie nebo ochranné sklo pro ochranu displeje mobilního telefonu?

 

  • Ochranné sklo nejde prakticky vůbec poškrábat - Fólie se často v běžných situacích poškrábe (záleží na kvalitě zakoupené fólie)
  • Ochranné sklo může při pádu prasknout (způsobeno rozložením energie nárazu) - Ochranná fólie nemůže prasknout ale může při nárazu dojít k deformaci fólie (hluboký škrábanec do fólie)
  • Ochranné sklo díky tloušťce 0,3mm není náchylné na odlepování - Ochranná fólie se může vlivem vlhkosti nebo prachu odlepovat
  • Ochranné sklo má příjemnější povrch (stejný povrch jako samotné sklo displeje) - Ochranná fólie může na dotek působit trochu uměle
  • Ochranné sklo je dražší - Ochranná fólie je cenově dostupnější, prodávají se i 2ks v balení za výhodnější cenu

Sklo tedy doporučujeme a je lepší pro ochranu displeje, fólie má své výhody i nevýhody ale určitě postačí v běžné ochraně displeje. Ke sklu nebo folii doporučujeme zakoupit obal na mobil.

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než běžné sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se při lepení prohnout, proto můžou vniknout bublinky. Sklo i fólie přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete ochranu displeje kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu před aplikací očistit od prachu a mastnoty. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2020 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon