Ochranné sklo nebo ochrannou fólii na displej

Je lepší na ochranu displeje mobilního telefonu ochranná fólie nebo ochranné sklo?

 

  • Ochranné sklo má výhodu hlavně tu že nejde prakticky poškrábat - Fólie se může v některých situacích poškrábat (záleží na kvalitě fólie)
  • Ochranné sklo může prasknout (způsobeno rozložením energie nárazu) - Ochranná fólie nemůže prasknout ale může při nárazu dojít k deformaci (záseku do fólie)
  • Ochranné sklo díky tloušťce 0,3mm není náchylné na odlepování - Ochranná fólie se může začít odlepovat
  • Ochranné sklo má příjemnější povrch (stejný povrch jako samotné sklo displeje) - Ochranná fólie může na dotek působit trochu plastově
  • Ochranné sklo je dražší - Ochranná fólie je cenově dostupnější a většinou jsou v balení 2ks

Sklo tedy doporučujeme a je lepší pro ochranu displeje, fólie má své výhody i nevýhody ale určitě postačí v běžné ochraně displeje.

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než klasické sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se kroutit proto vznikají bubliny při lepení. Sklo přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete sklo kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu při aplikaci očistit od prachu a mastnoty a jednoduše nalepit ochranné sklo. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2019 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon