Moderní 5D sklo na displej telefonu

Ochranné sklo 5D je vhodné především pro mobilní telefon který má zaoblené hrany displeje, běžné transparentní skla jsou kvůli tomuto zaoblení pro tyto telefony menší.

Ochranná skla značená jako 5D Full Glue jsou nejmodernější skla, jak název nepovídá: sklo má adhezní lepidlo po celé ploše a proto pevně přilne po celé ploše k telefonu. U všech produktů je použito adhezní lepidlo které nezasychá, sklo můžete kdykoli odlepit. Předchozí skla značená jako 3D (4D) lepí pouze po obvodu, tyto skla na displeji hůř drží, často se odlepují.

5D ochranné sklo pořídíte v barvě telefonu na které je sklo vyrobeno (černé, bílé, modré, šedé...). Můžeme se setkat s označení 6D, 7D, 8D, 9D ale ve většině případů se jedná o totožné 5D sklo.

 

5D ochranné sklo

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než běžné sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se při lepení prohnout, proto můžou vniknout bublinky. Sklo i fólie přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete ochranu displeje kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu před aplikací očistit od prachu a mastnoty. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2023 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon