Návod na nalepení ochranného skla

Zakoupili jste ochranné sklo na displej mobilního telefonu a potřebujete poradit s jeho nalepením? máme pro vás jednoduchý návod. Aplikaci ochranného skla zvládne opravdu každý, pokud sklo lepíte poprvé, určitě si návod přečtěte.

 

1. Příprava telefonu:

Jako první zkontrolujte zakoupené ochranné sklo zda je určeno pro váš mobilní telefon, přiložte sklo na displej telefonu, zaměřte se na tvar a otvory, převážně otvor pro sluchátko. Pokud má váš telefon zaoblené hrany displeje, ochranné sklo bude po obvodu menší - zde je příklad nebo video na konci této stránky.

Pro snadnější čištění displeje sundejte ochranný obal, taktéž odlepte starou ochrannou fólii nebo sklo.

V balení nejčastěji naleznete čistící vlhčený hadřík + suchý, v balíčku 1 je vlhčený hadřík a v balíčku 2 suchý.

Navlhčete displej přibaleným hadříkem číslo 1, následovně použijte čistý papírový kapesník nebo suchý hadřík číslo 2 a displej vysušte a vyleštěte.

V balení některých výrobců naleznete přibalený dust - absorber, jedná se lepící proužek kterým můžete zachytit případnou nečistotu z vyleštěného displeje.

Guide Sticker se používá pro nalepení sklíčka, ale tuto metodu lepení doporučuji pouze pro zkušenější. Na Guide Sticker bych se velmi nepoléhejte.

 

 


 

2. Samotné nalepení skla:

Displej telefonu by měl být naprosto lesklí, bez prachu a otisků (plochy displeje se již nedotýkejte).

Ze skla odlepte průhlednou podkladovou fólii (označeno přesahující nálepkou), vrchní hranu ochranného skla zarovnejte s vrchní hranou displeje a pomalu sklo pokládejte, zároveň kontrolujte aby sklo doléhalo rovnoměrně s boční hranou displeje telefonu.

Sklo se většinou samovolně přilepí, pokud ne, stačí do středu ochranného skla přitlačit. Na ochranném sklíčku je použito adhezní lepidlo, toto lepidlo nezasychá a díky tomu můžete sklo kdykoli odlepit a vyměnit za nové.

 

3. Dokončení

Doporučujeme kapesníkem nalepené ochranné sklo vyleštit, tím sklo po celé ploše perfektně přitlačíte. Do 24h se sklo na adhezní lepidlo usadí, telefon můžete bez omezení ihned po nalepení používat. Od teď škrábance a nárazy zachytí ochranné sklo, ochranné sklo se může při své funkci rozbít nebo prasknout, ve většině případů ale zachrání displej před poškozením.

Důležité je displej telefonu důkladně odmastit a vyčistit od prachu. Sklo takřka samo přilne, lepidlo použité na sklíčku nikdy nezaschne, v případě poškození můžete sklo odlepit. V případě nepřesného nalepení, doporučujeme sklíčko opatrně odlepit, sklo odlepujte s citem a pomalu tak aby neprasklo. Postup můžete opakovat.

 

Video návod z YouTube:

 

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než běžné sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se při lepení prohnout, proto můžou vniknout bublinky. Sklo i fólie přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete ochranu displeje kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu před aplikací očistit od prachu a mastnoty. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2024 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon