Návod na nalepení ochranného skla

Připravily jsme návod jak nalepit ochranné sklo na displej telefonu, doporučujeme si návod přečíst předem. Nalepení skla není složité, ale je dobré provést určité opatření pro lepší a kvalitnější aplikaci skla.

1. Příprava telefonu:

Před zahájením doporučujeme zkontrolovat zda je zakoupené sklo určeno pro Váš mobilní telefon (přiložte sklo na displej a zkontrolujte otvory a tvar).

Pokud máte telefon v ochranném obalu, je dobré ho sundat (snadněji se čistí displej a manipuluje se sklem), taktéž sundejte starou fólii nebo sklo.

Na stůl s dostatkem světla a místa nachystejte telefon a balení se sklem.

V balení s ochranným sklem je přibalen čistící vlhčený hadřík + suchý. V balíčku 1 je vlhčený hadřík a v balíčku 2 suchý. Někdy také samolepící proužky na odstranění drobného prachu ze skla telefonu.

Sklo telefonu nejprve odmastěte, navlhčete displej přibaleným hadříkem číslo 1, pak použijte čistý papírový kapesník nebo hadřík číslo 2 a vysušte  - vyleštěte.

2. Samotné nalepení skla:

Displej telefonu by měl být naprosto lesklí a bez čmouh (již se nedotýkejte displeje).

Připravte si ochranné sklo a zkontrolujte zda na sklíčku není nějaká větší nečistota, která by se mohla při lepení dostat pod sklíčko.

Zkontrolujte prach a nečistoty na vyleštěném displeji, na odstranění můžete použít přibalené lepící proužky a zachytit nečistotu. Snadnější je prach jednoduše odfouknout nebo znovu čistým hadříkem displej přeleštit. Pokud se Vám při lepení pod sklíčko dostane jemný prach, většinou ho pod sklíčkem ani neuvidíte.

Ze skla odlepte průhlednou podkladovou fólii (označeno přesahující nálepkou), vrchní hranu skla zarovnejte s vrchní hranou skla displeje a pomalu pokládejte (hlídejte aby sklo doléhalo stejně jako hrana skla displeje telefonu).

Sklo se většinou samovolně přilepí, pokud ne, přiložte prst do středu lepeného skla, sklo se od středu začne samovolně lepit. Na ochranném skle je použito adhezní lepidlo (toto lepidlo nezasychá, sklo můžete kdykoli odlepit).

3. Finish

Sklo je přilepeno k telefonu, kapesníkem nalepené sklo vyleštěte - tím se sklo po celé ploše přitlačí. Sklo na 100% přilne až po 24h (telefon můžeme bez omezení používat). Displej Vašeho telefonu je již chráněn, od teď škrábance a nárazy zachytí ochranné sklo.

Důležité je sklo telefonu pořádně odmastit. Sklo takřka samo přilne, lepidlo použité na sklíčku nikdy nezaschne, v případě poškození jej můžete odlepit. V případě nepřesného nalepení, doporučujeme sklíčko opatrně odlepit (pokud to uděláte rychle může sklíčko prasknout).

 

Video návod z YouTube:

 

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než klasické sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se kroutit proto vznikají bubliny při lepení. Sklo přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete sklo kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu při aplikaci očistit od prachu a mastnoty a jednoduše nalepit ochranné sklo. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2019 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon