Návod na nalepení ochranného skla

Návod jak nalepit ochranné sklo na displej telefonu, návod si doporučujeme přečíst předem. Aplikace ochranného skla není složitá, ale je dobré provést určité opatření pro lepší a kvalitnější aplikaci skla.

1. Příprava telefonu:

Před zahájením doporučujeme zkontrolovat sklo zda je určeno pro Váš mobilní telefon (přiložte sklo na displej a zkontrolujte otvory a tvar). U některých telefonů které mají zaoblené hrany displeje může být sklo o toto zaoblení  menší, zde je příklad.

Pokud máte telefon v ochranném obalu, je dobré obal sundat (snadněji se čistí displej a manipuluje se sklem), taktéž sundejte starou ochrannou fólii nebo sklo.

Připravte stůl tak aby jste měli dostatek místa a světla.

V balení s ochranným sklem je přibalen čistící vlhčený hadřík + suchý. V balíčku 1 je vlhčený hadřík a v balíčku 2 suchý, někdy také samolepka na odstranění drobného prachu z displeje telefonu.

Odmastěte displej přibaleným hadříkem číslo 1, pak použijte čistý papírový kapesník nebo hadřík číslo 2 a vysušte  - vyleštěte.

2. Samotné nalepení skla:

Displej telefonu by měl být naprosto lesklí a bez čmouh (hlavně se již displeje nedotýkejte).

Připravte si ochranné sklo a zkontrolujte prach a nečistoty na vyleštěném displeji, na zachycení nečistoty a odstranění můžete použít přibalené lepítko - popřípadě jednoduše nečistotu odfoukněte nebo znovu displej přeleštěte.

Ze skla odlepte průhlednou podkladovou fólii (označeno přesahující nálepkou), vrchní hranu ochranného skla zarovnejte s vrchní hranou displeje a pomalu pokládejte (zároveň kontrolujte aby sklo doléhalo rovnoměrně s hranou displeje telefonu).

Sklo se většinou samovolně přilepuje, pokud ne, stačí přiložit prst do středu lepeného skla. Na ochranném skle je použito adhezní lepidlo (toto lepidlo nezasychá, sklo můžete kdykoli odlepit a vyměnit).

3. Finish

Doporučujeme kapesníkem nalepené ochranné sklo vyleštit, tím budete mít jistotu že sklo po celé ploše přilnulo. Do 24h adhezní lepidlo vyzraje (telefon můžeme bez omezení používat). Od teď již škrábance a nárazy zachytí ochranné sklo, tím se může rozbít nebo prasknout tak jako samotný displej telefonu.

Důležité je sklo telefonu pořádně odmastit a očistit od prachu. Sklo takřka samo přilne, lepidlo použité na sklíčku nikdy nezaschne, v případě poškození jej můžete odlepit. V případě nepřesného nalepení, doporučujeme sklíčko opatrně odlepit (sklo odlepujte s citem tak aby neprasklo).

 

Video návod z YouTube:

 

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než klasické sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se kroutit proto vznikají bubliny při lepení. Sklo přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete sklo kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu při aplikaci očistit od prachu a mastnoty a jednoduše nalepit ochranné sklo. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2019 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon