iPhone 6 / 6s

Kdo by neznal oblíbený přístroj iPhone 6 od firmy s nakousnutým jablkem a jedním lístečkem. Nebudu tady popisovat celý telefon, na naší stránce nás zajímá především displej, displej má velikost 4,7 palce a zobrazení barev je naprosto úžasné. Rámeček kolem displeje bývá černý nebo bílý dle barvy těla telefonu - černý se používá u stříbrné verze a bílý u zlaté.

Zajímavostí u iPhone 6 / 6s jsou zakulacené kraje displeje, ochranné sklo je proto ukončeno u tohoto zaoblení (je jasné, že by ochranné sklo neokopírovalo zakulacení, to by nezvládla ani ohebná plastová ochranná fólie). Sklo na displej iPhone 6 doporučujeme zakoupit.

 


Parametry displeje u iPhone 6:


• Rozlišení displeje: 1334 x 750
• Velikost displeje: 4.7"
• Počet barev: 16 mil. barev
• Počet displejů: 1
• Technologie: IPS
• displej Retina HD
• kapacitní
• Multi-Touch

Ukázka kraje temperovaného skla:

I tak to může dopadnout pokud Vám spadne iPhone, přinejlepším jen prasklé sklo ale ne LCD:

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než běžné sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se při lepení prohnout, proto můžou vniknout bublinky. Sklo i fólie přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete ochranu displeje kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu před aplikací očistit od prachu a mastnoty. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2024 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon