P8 Lite

P8 Lite (když by člověk neřekl), je velikostně stejný mobilní telefon jako vzhledově podobný bráška s označením P8. P8 Lite má nemalí displej a to o velikosti 5 palců. Nepotřebujete Pouzdro na mobil Huawei? Displej s dobrou jemností 294 ppi (počet pixelů na palec) což není moc ani málo (P8 má 424 ppi při velikosti displeje 5,2 palce).

Sklo na displeji pokrývá celou přední část, sice to tak nevypadá díky dvou pruhům na vrchní a spodní části (viditelné hlavně u bílé verze). Spodní tlačítka jsou softwarová, jediný otvor je nahoře na sluchátko. U bílého telefonu je pod sklem vidět kamera a nalevo potřebné senzory (u černého telefonu jsou tyto senzory takřka neviditelné).

Základní informace o displeji:

  • Rozlišení displeje: 1280 x 720
  • Velikost displeje: 5"
  • Počet barev: 16 mil.
  • Počet displejů: 1
  • Technologie: IPS LCD
  • Jemnost pixelů na palec (2,54 cm): 294 bodů
  • Použité sklo: Gorilla Glass 3 (to neznamená, že sklo není nerozbitné)

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než běžné sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se při lepení prohnout, proto můžou vniknout bublinky. Sklo i fólie přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete ochranu displeje kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu před aplikací očistit od prachu a mastnoty. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2021 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon