A7000

Telefon Lenovo A7000 patří rozhodně k těm větším, které se dají na našem trhu s mobily zakoupit. Postupem času si uživatelé mobilních telefonů zvykli na větší a větší displeje. Plastové tělo působí překvapivě pevně a nikde nevrže. Lenovo se drží svého hranatého designu, zdá se nám, že mobilní telefony Samsung se drží v ruce rozhodně líp. Ostré hrany a kluzký kryt pomáhají pouze tomu, že telefon brzy z ruky vyletí. Proto doporučujeme telefon Lenovo A7000 opatřit a chránit obalem a určitě i ochranným sklem.

Něco málo o displeji u Lenova A7000:

  • Rozlišení displeje: 1280 x 720
  • Velikost displeje: 5.5"
  • Počet barev: 16 mil.
  • Počet displejů: 1
  • Technologie: IPS
  • Pozorovací úhly: až 180°

 

Co je označení temperované? co je 9H?

Slovo „temperované“ je označení úpravy za účelem ušlechtění skla. Temperováním vznikne pružnější a odolnější sklo než které klasicky známe. Temperované sklo se může rozbít či prasknout, ale díky této úpravě nevzniknou ostré kousky skla. Kousky které v případě rozbití ochranného skla vzniknou pevně drží na speciálním podkladu, podklad tvoří z velké části adhezní lepidlo (toto lepidlo nezaschne - sklo můžete kdykoli odlepit). Všechny prodávané temperované (někdy označeno jako tvrzené skla) mají pevnost 9H, to znamená 9x odolnější proti poškrábání než běžné sklo.

Co je lepší? ochranná fólie nebo ochranné sklo?

Obojí má své výhody i nevýhody, ale vyhrává ochranné sklo. Pro: sklo se snadněji aplikuje na displej telefonu, sklo takřka nelze poškrábat, sklo má větší tloušťku (0,2mm až 0,3mm), sklo má hladší povrch a je 100% průhledné (neovlivní barvy). Proti: ochranné sklo může při větším nárazu prasknout. Používání skla je pohodlnější a v tuto chvíli nejlepší ochrana displeje. Sklo 100% zachová barvy displeje a citlivost - nerozeznatelná od displeje bez skla.

Jak je složité sklo nalepit? jde odlepit?

Sklo díky větší tloušťce oproti fólii při lepení lépe přilne k displeji (bez bublinek). Fólie má tendenci se při lepení prohnout, proto můžou vniknout bublinky. Sklo i fólie přilne k displeji díky adheznímu lepidlu, toto lepidlo nezasychá - proto můžete ochranu displeje kdykoli odlepit. Důležité je displej telefonu před aplikací očistit od prachu a mastnoty. Podívejte se na náš návod na nalepení ochranného skla.

Copyright © 2021 - Sklonadisplej.cz
Ochrana a péče o mobilní telefon